Czarna łazienka – nowy trend w designie?

Niezbyt często myślimy o kolorze czarnym jako odpowiednim odcieniu dla łazienek, ponieważ są to małe pomieszczenia, a przyjęło się, że czarny kolor zmniejsza optycznie powierzchnię. Czerń w pomieszczeniach rzeczywiście może sprawiać, że będziemy się czuć trochę klaustrofobicznie. Jednak odpowiednio dobrane dodatki, faktura płytek i układ w pomieszczeniu wcale nie muszą go pomniejszyć. Jeśli szukasz ponadczasowego, klasycznego wystroju, który jednocześnie sprawi, że ​​poczujesz się jakbyś wkraczał do tajemniczej jaskini, czerń może być doskonałym wyborem. Wielu architektów i projektantów wnętrz coraz częściej docenia właśnie ten kolor, jako podstawowy i często jedyny kolor w nowoczesnych łazienkach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów podaż czarnych płytek rośnie, a producenci płytek udowadniają tym, że czerń, czerni nie równa, a ilość dostępnych form potrafi zaskoczyć.

Oczywiście bardzo trudno jest uzyskać efekt całkowicie czarnej łazienki. Możemy się pokusić o takie rozwiązanie, gdy mamy do dyspozycji dużą powierzchnię lub dostęp do naturalnego światła.

Czerń w łazience doskonale komponuje się z kolorem białym, jasnymi barwami i drewnem. W takim zestawieniu może być używana na wiele interesujących sposobów. Biel można zaznaczyć jedynie w postaci ceramiki, a drewniany blat ociepli wygląd wnętrza. Najodważniejsze projekty stawiają jednak jedynie na kolor czarny, bez żadnych dodatków. Jest to możliwe dzięki dostępnej od niedawna czarnej armaturze i ceramice sanitarnej. Łazienka cała w czerni wygląda tajemniczo i majestatycznie. Bardzo elegancjo wygląda też łazienka gdzie biała ceramika uzupełniona jest o czarną lub złoto-miedzianą armaturę.