GA by Giugiaro

Dla klientów,którzy poszukują niecodziennych rozwiązań, pragną zerwać z rutyną i stworzyć wnętrze o nietuzinkowym, nowoczesnym wyglądzie nasz producent, DelConca, stworzył we współpracy ze znakomitym architektem, znanym z projektowania samochodów, FABRIZIO GIUGIARO, nową kolekcję gresów pod nazwą GA by GIUGIARO.

GA to seria stworzona przez architekta, dla architektów. Prosta, nie przegadana, a jednocześnie dająca wiele możliwości. Występuje ona w 3 odcieniach szarości i w 3 wzorach dla każdego koloru:

– naturalna, wersja monokolorystyczna,

– carbon fiber, czyli imitacja powierzchni z włókna węglowego. Drobna plecionka, w cieniowanych szarościach, płytki te są gładkie, nie czuć ich faktury,

– air intake, czyli po prostu „wlot powietrza”. To płytki trójwymiarowe, z fakturą z płytkich, krótkich, regularnych prążków.

Płytkami tymi można bawić się jak puzzlami, co z pewnością będzie pobudzało kreatywność architektów. Daje to możliwość stworzenia niepowtarzalnych i wyjątkowych aranżacji.

Dla dwóch z odmian wzorów kolekcji inspiracją był samochód koncepcyjny GIUGIARO PARCOUR. Koncepcja samochodu stworzona zaś została przez duet Giugiaro, z okazji 45.rocznicy istnienia studio Giugiaro Design i zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie, w 2013 roku. Przy tworzeniu tego samochodu wykorzystano włókno węglowe – stąd właśnie rysunek „carbon fiber”. A wzór na siatce wlotu powietrza został przeniesiony na płytki, jako „air intake”.

GIUGIARO PARCOUR

Dodatkiem nadającym dużego prestiżu tej linii płytek jest umieszczenie w kartonie co 10 metrów kwadratowych jednej płytki z logo GIUGIARO ARCHITTETURA..

Premiera kolekcji odbyła się w muzeum motoryzacji w Turynie i był na niej obecny sam Fabrizio Giugiaro.