Mozaikowy projekt

Po każdym remoncie zostają nam nadwyżki materiałów. Płytki, kleje, fugi, zaprawy… wszytko to chowamy do piwnicy czy garażu „na potem” albo po prostu wyrzucamy. My mamy dla Was inne rozwiązanie, które pozwoli Wam wykorzystać choć część materiałów i jednocześnie pomoże Wam pozbyć się stresów towarzyszących każdemu remontowi.

Układanie mozaiki zaliczane jest do jednych z ciekawszych form odreagowywania stresu, gdyż łączy ze sobą moment wyładowania nadmiernej energii (gdy przygotowujemy kawałki ceramiczne oraz gdy mieszamy niezbędne utrwalacze i fugi) oraz daje możliwość realizacji twórczej i uspokojenia podczas samego projektowania i układania wzoru. Niezależnie od wielkości naszego projektu, czy to będzie dekorowanie podstawki pod kubek, stolika czy doniczki, albo układanie ścieżki z większych płytek, jego realizacja stanie się naszym dzieckiem i będzie cieszyć oczy nasze i naszych gości. O ile w początkowej fazie nauki sztuki mozaikowania można korzystać z produktów gorszej jakości, o tyle przy wykonywaniu czegoś, czym chcielibyśmy się pochwalić, warto zainwestować nieco więcej energii w znalezienie produktów wyższej klasy.

Domex mozaika

Układanie mozaiki z płytek wydaje się nie być szczególnie trudnym zajęciem, lecz wymaga wprawnego oka i zmysłu artystycznego przy projektowaniu samego wzoru oraz sporo cierpliwości w trakcie schnięcia produktów. Aby stworzyć podkładkę pod kubek należy przygotować projekt, przerysować go na podkładkę, przygotować odpowiednio przycięte płytki, klei, ułożyć i przykleić płytki oraz na końcu położyć fugę. Razem ze schnięciem nie powinno nam to zająć dłużej niż dwa dni, w przypadku podstawek pod kubki. Im większa mozaika, tym oczywiście czas się wydłuża. Natomiast efekt będzie widoczny przez wiele miesięcy, czy nawet lat, w zależności od jakości kleju i płytek użytych do wykonania projektu.

Jeśli czujemy się na siłach, możemy również wykonać większą mozaikę, którą ułożymy w ogrodzie na przykład na stole, ścianie czy ogrodzeniu. Wymagać będzie to nieco bardziej profesjonalnych sprzętów niż wyłącznie szczypce do cięcia płytek i kleju, oraz zdecydowanie więcej umiejętności, aby przykleić płytki do pionowej ściany. Jednak efekt może zaskoczyć nas samych i dlatego warto czasem podjąć się zadania, które na pierwszy rzut oka może wydawać się szalone. Wykonywanie mozaiki może być świetnym sposobem na artystyczne spędzenie urlopu w domowym zaciszu.