Ogrodowe układanki z dużych płyt.

Każdy człowiek, projektując czy remontując dom, chce żeby koszty były jak najniższe, a efekt jak najlepszy. Istotne są również nakład pracy poniesiony w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu i możliwość w miarę taniej i szybkiej zmiany, jeśli dany projekt przestanie spełniać nasze wymagania. Takie opcje daje na przykład układanie ścieżek czy tarasu z dużych,  niemocowanych „na stałe” płyt. Dzięki temu możemy niemal dowolnie modyfikować kształt i wygląd tarasu czy ścieżek w ogrodzie.

Del_Conca_Due2

W tym roku firma Del Conca zaprezentowała swój nowy produkt, płytki Due 2. Można je układać w sposób tradycyjny, na zaprawie, ale też można je układać na odpowiednich postumentach lub też bezpośrednio na trawie, małych kamyczkach, żwirze czy piachu. Jedynym istotnym zastrzeżeniem przy układaniu płyt na trawie jest pamiętanie o pozostawieniu przestrzeni pomiędzy poszczególnymipłytkami, aby woda deszczowa mogła spływać swobodnie z płytek na trawnik, nie tworzyły się kałuże. W innych przypadkach woda będzie odpływać szczelinami pomiędzy płytami i wsiąkać albo w przestrzeń między kamieniami albo pod płytki. Oprócz łatwości układania na różnych powierzchniach, płytki Due 2 mają inną, niezaprzeczalną zaletę, a mianowicie ich grubość. Są to płyty o grubości 3 cm, a więc trudno je złamać, dlatego idealnie nadają się jako podłoże na zewnątrz.

Due2 DelConca

Oczywiście wszystkie płytki są mrozoodporne, wodoodporne, łatwe w czyszczeniu, antypoślizgowe, czyli posiadają wszystkie cechy idealnych płytek do ogrodu czy na taras. Dodatkowym elementem przemawiającym za ich wykorzystaniem jest fakt, iż firma Del Conca posiada w swym asortymencie także płytki Due 2 w wersji do wnętrz, aby idealnie dopasować przestrzeń ogrodową do pomieszczeń. Zostały zaprojektowane także dodatkowe elementy, w tej samej wersji kolorystycznej i materiałowej, jak gazony na rośliny, stojaki na rowery, płytki podświetlane lampkami LED, czy płytki do obudowy parkanów i ogrodzeń, a nawet blaty do ławek. Wszystko, aby można było stworzyć spójną i harmonijną całość, która zadowoli najbardziej wymagających klientów.