Patchwork czyli bogate nieregularne wzornictwo

Na tegorocznych targach w Bolonii pokazane zostały nowoczesne stylowo, choć bardzo stare koncepcyjnie, wzory z płytek typu patchwork. Ich nietuzinkowość doceniana jest głównie przez wielbicieli nietypowych wzorów. Niezależnie od pomysłu na styl pomieszczenia, zastosowanie w nim płytek patchwork pozwoli na wprowadzenie czynnika zaskoczenia, czy to barwą czy też samym wzorem.

20140304_035610 modified

Układanie wzoru z płytek w tym stylu nie tylko wymaga precyzji, ale także pomysłowości jeśli chodzi o dobór samych kafelków. Nieregularne wzory i różnorodność kolorystyczna teoretycznie pozwala na całkowitą dowolność przy tworzeniu wnętrza, wymagając jednocześnie od projektanta przemyślenia każdego, najmniejszego nawet detalu, aby całość stworzyła odpowiednie wrażenie. Układanie wzorów z nieregularnych i nietypowych kształtów wymaga od projektanta nie tylko wyjątkowego smaku, lecz także zrozumienia oczekiwań klienta.

Pokazane na targach wzory i możliwości aranżacyjne sprawiają, że każda powierzchnia może wyglądać wyjątkowo. Stosując wzór patchwork w łazience można, zgodnie z zaprezentowanymi pomieszczeniami, stworzyć wrażenie perskiego dywanu z kafelków, tudzież można sprawić, że sypialnia nabierze charakteru labiryntu. Nieograniczone możliwości, jakie daje zastosowanie tego typu płytek w pomieszczeniu uwypuklone zostały przez producentów, którzy ewidentnie stawiają na ten nowy trend w przyszłym roku.