Płytki stylizowane, kwadraty, kamienie jak prawdziwe

Już od dawna rzeczywistość przyzwyczaja nas, że nie zawsze to co widzimy jest tym, czym nam się wydaje. Podążając tym nurtem producenci płytek ceramicznych zaprezentowali na targach powracający trend w produkcji, czyli płytki stylizowane.

20140924_160652 modified

Istniejące w przyrodzie elementy wykorzystywane do dekoracji, jak kamienie czy stare deski, w chwili obecnej mogą być już zastąpione ich imitacjami w postaci płytek. Stare, przepięknie prezentujące się w przestrzeniach ceglane mury nie muszą już być układane z prawdziwych postarzanych cegieł, lecz można zastąpić je specjalnie przygotowanymi płytkami. Cała istota projektu polega na stworzeniu jak najbardziej realnych aranżacji przy użyciu kafelków, co znacznie usprawnia prace remontowe, dając przy tym niesamowite efekty. Dzięki stosowaniu płytek imitujących kamienie zyskujemy piękny wygląd, czy to salonu czy łazienki, korzystając jednocześnie z zalet produkcji masowej tego typu elementów.

Sugerując się nie tylko naturą, ale również trendami z lat poprzednich, do łask wracają postarzane kafelki. Niektóre z nich posiadają nierówne krawędzie, inne mają przetarcia i zaniki barwy, co sugerować ma nieubłagany upływ czasu, jednak są to celowe działania producentów. Bazując na dostępnym asortymencie producentów płytek nie sposób oprzeć się wrażeniu, że obecnie możliwe jest stworzenie każdej niemalże stylizacji pomieszczenia, wykorzystując dowolne kombinacje różnych typów i stylów produkowanych płytek. Współczesne trendy i dostępne produkty dają nam wręcz nieograniczone pole możliwości do stworzenia wnętrza odpowiadającego każdemu odbiorcy.