Retro & Vintage marki Codicer

Styl retro i vintage, nawiązujący do wzornictwa obowiązującego w latach 50. i 60., wraca do łask. Coraz częściej inspirują się nimi między innymi producenci płytek ceramicznych. Doskonałym na to przykładem jest wyjątkowa kolekcja przygotowana przez markę Codicer. Zaproponowane przez nią płytki przypadną do gustu wszystkim osobom lubiącym mieszać tradycyjne motywy z nowoczesnym wyposażeniem.

Piękno geometrycznych wzorów

Mimo upływu lat, w spojrzeniu na styl retro i vintage jedno pozostało niezmienne – uwielbienie do geometrii. Znajduje ono odzwierciedlenie w kolekcji marki Codicer, na którą składają się fantazyjnie zaprojektowane płytki z dekoracjami w kształcie trójkątów, rombów czy kwadratów, wzbogacone antycznymi zdobieniami. W kolekcji płytek o wymiarach 25 x 25 cm znajdują się również uzupełniające ją wariacje monochromatyczne w kolorach bieli, niebieskiego i szarości, które mogą służyć jako tło dla ozdobnych dekorów. Z ich pomocą możliwe jest stworzenie niebanalnej przestrzeni – łazienki, salonu czy przedpokoju, która mimo odniesień do tradycji doskonale zostanie przeniesiona na współczesny grunt.

Ponadczasowy indywidualizm

Kolekcja Retro & Vintage przygotowana przez markę Codicer wykonana została z wysokiej jakości materiału. Łatwe w ułożeniu płytki ceramiczne z powodzeniem mogą być wykorzystane jako motyw przewodni aranżowanego wnętrza. Doskonale sprawdzą się one ułożone w formie paska na ścianie lub podłodze, wyznaczającego poszczególne strefy w pomieszczeniu. Ich indywidualny charakter świetnie podkreślą nowoczesne dodatki.