Targi Cersaie 2017 – moda na płytki wielkoformatowe i powrót naturalnych kamieni

We wrześniu w Bolonii odbyły się targi Cersaie 2017. Jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku wyposażenia łazienek i ceramiki łazienkowej odwiedziło ponad 111 tys. zwiedzających. To tutaj bowiem prezentowana jest najnowsza oferta producentów z całego świata i to tutaj rodzą się nowe trendy, które zdominują rynek w kolejnym roku.

Wśród ekspozycji wiodących producentów ceramiki łazienkowej wyraźnie zaznaczył się comeback naturalnych kamieni. Dzięki wielkiej różnorodności wzorów i kolorów kamień naturalny sprawia, że każda łazienka jest inna. Ciepłe odcienie piaskowca wyróżniają się ciekawą strukturą. Onyks o niezwykłej barwie i wzorach świetnie nadaje się do podświetlania. Zachwycały też spokojny trawertyn, zwarty granit oraz niezwykły wprost wybór wzorzystych i różnobarwnych marmurów. Zwiedzający mogli podziwiać je m.in. na ekspozycji firmy Del Conca.

Można było zaobserwować też wyraźny trend polegający na rosnącej popularności płytek wielkoformatowych, które wydatnie podkreślają wzory. Uwagę zwiedzających przykuwały wyroby firmy Baldocen, a wśród nich płytki z serii Neve Satin, które dostępne były nawet w rozmiarze 120/40.

Rosnąca popularność płytek wielkoformatowych oraz wielki comeback kamieni naturalnych staną się z pewnością trendami, które obowiązywać będą w nadchodzącym sezonie. Chociaż warto też zauważyć, że nie słabnie tendencja aranżacji wnętrz z wykorzystaniem ceramiki imitującej drewno. Wciąż bogaty jest wybór i wciąż pojawiają się nowe serie i wzory doskonale przypominające fakturę i wzory naturalnego drewna