Targi Cersaie 2019 – Solidna dawka inspiracji na 2020 rok

Tegoroczne targi Cersaie 2019 już za nami! Podczas tej edycji zaprezentowano wiele, ciekawych kolekcji płytek ceramicznych, część z nich na pewno okaże się bestsellerami na polskim rynku aranżacji wnętrz. Była to solidna dawka natchnienia na nadchodzący rok. Szykuje się sporo inspirujących nowości dla naszych Klientów i Architektów wnętrz!

Dało się zauważyć silny trend powracającej mody na lastryko nazywanego inaczej terrazzo. Wzór ten został przemycony do łazienek w wielu rozmiarach „ziarna” i w rozmaitych kolorach oraz na różne sposoby – w dekorach, na podłodze, na ścianach, na blatach umywalkowych, a nawet na samej ceramice. Jest to propozycja dla wielbicieli oldschool-owego charakteru wnętrz, jednak odświeżona wizualnie wersja lastryko sprawi, że doskonale odnajdzie się on również w nowoczesnych wnętrzach.

Kontakt z naturą – żyjemy coraz szybciej i coraz mniej czasu mamy na kontakt z naturą. Pewnie dlatego coraz mocniej osiada ona w aranżacyjnych trendach. Tegoroczne Targi Cersaie są tego znakomitym dowodem. Modne płytki do łazienki 2020 przedstawiać będą motywy roślinne, ale prawdziwą manifestacją natury  będzie obecność kamienia o perfekcyjnie zarysowanych żyłach. Wystawcy przeszli samych siebie w dokładności i precyzji tworzenia imitacji kamienia na płytkach. Momentami nie mogliśmy powstrzymać się od dotknięcia płytki by upewnić się, że to nie pierwowzór. Najmodniejsze kolory do łazienek będą zapewniać poczucie harmonii dzięki inspiracji czerpanej z ziemi i natury. Aranżacje łazienek inspirowane przyrodą staną się nowym standardem, który wprowadzi do domów atmosferę spokoju i naturalnego ożywienia. W łazience rozpoczynamy i kończymy nasz dzień, dlatego tak ważne jest by móc poczuć się w niej jak „na łonie natury”. Teraz będzie to możliwe.

Kolejnym silnym trendem jest MIEDZIANA ZIELEŃ (Grynszpan)
Odcienie miedzi wymieszane z miedzianą zielenią z pewnością będą hitem w nadchodzących trendach wnętrzarskich! Ten dobrze zapowiadający się duet wniesie do wnętrz wysublimowany styl, nadając pomieszczeniom klasy i charakteru. Modna łazienka 2020 z akcentem miedzianej zieleni to będzie ponadczasowy hit

MODNE ŁAZIENKI 2020
Trendy łazienkowe 2020 zapowiadają się intrygująco. Najmodniejsze kolory łazienek oscylować będą w obrębie naturalności (z dominacją wariacji odcieni niebieskiego i zielonego). Grynszpan, metalizująca miedź i odcienie złota ożywią łazienki i dodadzą im wyrafinowanego stylu. Betonowa szarość modna od kilku sezonów zyska cieplejszego wyrazu, tak, aby możliwe było komponowanie jej z odcieniami beżu i naturalnych pasteli. Łazienki z zimnej elegancji w stylu glamour (modnej kilka sezonów temu), przekształcą się w przytulną i ciepłą naturalną przestrzeń, którą motyw kamienia w wyrafinowany sposób wytonuje.

Podsumowując – najnowsze trendy pokazują, że modne łazienki staną się odważniejsze i bardziej zdecydowane niż w 2019 roku. Główną inspiracją będzie natura i ewolucja kamienia, którym miedź i złoto dodadzą blasku i elegancji.