Targi Cevisama 2019 – lekkość i jasność

W tym roku w hiszpańskiej Walencji królowały lekkość i jasność – ciepłe kolory ziemi, brązy, beże, odcienie piasku, pasteli czy zieleni i turkusu to barwy przewodnie minionych targów.

37 edycja targów Cevisama to jedna z największych w Europie imprez, poświęconych trendom w branży płytek ceramicznych. Szukają tu inspiracji zarówno projektanci wnętrz jak i dystrybutorzy płytek. Już od pierwszych chwil spędzonych na targach można było zauważyć, że trendem dominującym w tym roku jest natura. Popularne okazały się płytki imitujące wygląd naturalnego kamienia. Dominowały piaskowce w odcieniach ciepłych beżów, brązów i żółci.

w aranżacjach łazienek, salonów, tarasów, czy wnętrz użyteczności publicznej prezentowano Marmury

Dalej Popularne były płytki z motywami zwierząt oraz roślin, wśród których prym wiodą liście monstery.

Na targach uwagę zwracały płytki w ciepłej palecie barw. Nie brakowało kolorów ziemi: brązów, odcieni oliwkowego i piaskowego. Można też było zauważyć beże i pastele. Wyraźnie widać turkusy, denim czy butelkową zieleń.

Nadal obserwujemy dominację szarości, jednak surowy beton coraz bardziej ustępuje miejsca delikatnym odcieniom szarości wymieszanych z beżem. Wyraźnie widać grę odcieniami koloru i coraz ciekawszymi wypukłymi strukturami.