Wyjątkowe kolekcje Terminus oraz Dogma

Wyjątkowe płytki firmy DelConca

Letni sezon remontowy można uznać za rozpoczęty, gdy firmy wypuszczają na rynek promocyjne oferty swoich wyrobów. Jednak są firmy, których wyroby zachęcają klientów i bez letnich wyprzedaży. Jedną z nich jest z całą pewnością włoska firma DelConca, z którą współpracujemy już od kilku lat. Tym razem pragniemy przybliżyć dwie z wielu kolekcji, jakie są produkowane przez naszych partnerów.

Pierwsza z nich to seria płytek podłogowych i ściennych Terminus. Jej wyróżnikiem zdecydowanie jest bogactwo stylu. Wzory płytek ceramicznych, jakie można znaleźć w kolekcji, pozwalają stworzyć oryginalne, lecz jednocześnie klasycznie piękne wnętrza. Płytki produkowane są w trzech kolorach – białym, szarym i beżowym w dwóch wariantach, matowym i błyszczącym. Jednak to nie kolor a wzór stanowią wyróżnik kolekcji. Począwszy od gładkich płytek z delikatnym marmurkowaniem koloru, poprzez delikatne wzory stylizowane na starożytną Grecję i Rzym,  wzory mozaikowe, aż po stylizacje wyplatanych koszy – płytki strukturowe mogą zostać wykorzystane do stworzenia wyjątkowego pomieszczenia przy użyciu jednego tylko koloru.

Del_Conca_Terminus

Druga seria, której warto poświęcić chwilę uwagi to Dogma, a w szczególności jej lśniąca wersja, czyli Shine. Zarówno płytki ścienne jak i podłogowe produkowane są w trzech kolorach, beżowym, szarym i ciemnoszarym, w różnych rozmiarach. Dzięki swej wyjątkowości potrafią nadać niepowtarzalny charakter nawet najbardziej pospolitemu wnętrzu. Wykorzystanie szarych matowych płytek na podłodze idealnie odwzorowuje charakter betonowych płyt, nadając pomieszczeniu charakter industrialny. Jednakże wyłożenie podłogi płytkami błyszczącymi dodaje mu elegancji i bogactwa. Niezależnie od kształtu i wielkości płytek, czy to dużych prostokątów czy mniejszych heksagonów albo malutkich mozaikowych wielokątów, ułożona powierzchnia będzie wyglądać wyjątkowo. Dodatkową zaletą tej serii jest możliwość układania z nich powierzchni na zewnątrz na podwyższeniach lub bezpośrednio na podłożu.

Zarówno seria Terminus jak i Dogma zostały stworzone, aby dopasować się do specyficznych wymagań klientów. Jeśli jednak żadna z nich nie spełnia danych potrzeb, firma DelConca posiada w swej ofercie jeszcze wiele innych serii, wśród których znajdzie się coś dla każdego.